fbpx

URSUS podbija Afrykę

Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla URSUSA, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa URSUSA uzyskała najwyższą ocenę deklasując innych oferentów. 26 sierpnia br. URSUS S.A. zawarł umowę ze spółką Ethiopian Sugar Corporation (ESC) na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej. Umowa na łączną kwotę 30,672 mln USD zawiera opcję powiększenia wartości zamówienia o 25% do końca września br. Zlecenie będzie realizowane w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r.

– URSUS to jedyny polski producent ciągników, który wspiera mechanizację rolnictwa w Afryce. Cieszymy się z kolejnego kontraktu, bo on ugruntowuje naszą pozycję jako partnera dla afrykańskich przedsiębiorców. Wygrana w tym przetargu to także dowód, że polska marka może z sukcesem konkurować na rynku międzynarodowym – podkreśla Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS S.A.

Baner Syngenta

URSUS UMACNIA POZYCJĘ W AFRYCE
W ramach kontraktu spółka dostarczy w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r. 174 ciągniki oraz 390 przyczep, a także zapewni dostawę części zamiennych do tych maszyn. Łączna wartość umowy ze spółką Ethiopian Sugar Corporation na dzień jej zawarcia wynosi 30 672 075 dolarów amerykańskich z opcją powiększenia wartości zamówienia o 25% do końca września br. Płatność z tytułu umowy będzie zrealizowana w formie 40% zaliczki tj. 12 268 830 USD przed rozpoczęciem dostaw i pozostałe 60% w trzech partiach w toku realizacji projektu.

Etiopski kontrakt URSUSA to zasługa programu rządowego GO AFRICA promującego polskie przedsiębiorstwa na kontynencie afrykańskim. Podpisanie kontraktu to wynik dwustronnej umowy rządu polskiego i etiopskiego, zaś Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił kredytu na zakup ciągników i przyczep stronie etiopskiej.

Umowa zawarta z Sugar Corporation jest drugim kontraktem URSUSA w Etiopii. W 2013 r. spółka podpisała umowę z etiopską spółką METEC na dostawę ciągników, wyposażenie centrów serwisowych w Etiopii oraz dostawę części zamiennych. W ramach realizacji kontraktu, 12 maja br. w mieście Adama uruchomiono montownię ciągników URSUS. Zatrudnieni tam miejscowi pracownicy zostali przeszkoleni przez polskich inżynierów i techników.

URSUS PARTNEREM MECHANIZACJI ROLNICTWA W AFRYCE
W planach URSUSA jest ekspansja na kolejne rynki afrykańskie, gdzie Zarząd obserwuje popyt na produkty dla rolników. Obecnie spółka prowadzi rozmowy w Angoli, Tanzanii i Nigerii. W ciągu najbliższej dekady średnie tempo wzrostu krajów afrykańskich ma przekroczyć nawet 7% rocznie.

– Wierzymy, że obecnie realizowane kontrakty ułatwią rozmowy z kolejnymi partnerami, ponieważ Etiopia jest punktem odniesienia dla innych krajów Afryki. Na poziomie rządowym obserwujemy coraz większe zainteresowanie produktami Ursusa w krajach afrykańskich, których przedsiębiorcy znają i cenią tę markę. Ciągniki URSUSA powstają na sprawdzonych podzespołach, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować wysoką jakość i żywotność produktu w dobrej cenie. Mamy nadzieję, że przyczółek, który zbudowaliśmy w Etiopii, otworzy drogę do dalszej ekspansji w Afryce i zapewni dynamiczny rozwój firmy na najbliższe 2-3 lata – dodaje prezes Zarajczyk.

W czerwcu br. podczas 25. Szczytu Unii Afrykańskiej w Johannesburgu (RPA) rozpoczęła się kampania Unii Afrykańskiej na rzecz mechanizacji rolnictwa. W ramach kampanii w trakcie sesji plenarnej Szczytu, 54 przywódcom państw członkowskich organizacji zostały wręczone glebogryzarki URSUSA. Współpracę i zaangażowanie URSUSA na rzecz mechanizacji rolnictwa w Afryce docenia Unia Afrykańska. Przewodnicząca Komisji Unii Afrykańskiej Nkosazana Dlamini-Zuma wyraziła pisemnie podziękowanie za udział URSUSA w przedsięwzięciu oraz chęć dalszej współpracy.

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Webinarium konopie - baner
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.