fbpx

Rzepak po raz pierwszy – odc. 2 odchwaszczanie [video]

W początkowych fazach rozwoju rzepak ozimy jest szczególnie wrażliwy na zachwaszczenie. Młody rolnik, który uprawia rzepak po raz pierwszy zastanawiał się, jaki system odchwaszczania wybrać.

Chwasty są wysoce konkurencyjne wobec młodych roślin rzepaku ozimego. W porę niewyeliminowane kradną cenne składniki pokarmowe. Z tego względu najbardziej efektywne jest odchwaszczanie plantacji rzepaku ozimego w okresie jesiennym, także z uwagi na to że chwasty są jeszcze młode, w fazie juwenalnej i nie wymagają wysokich dawek herbicydów. Jesienne odchwaszczanie przeprowadza się stosując herbicydy bezpośrednio po siewie lub w zabiegach powschodowych.

Młody rolnik, który uprawia rzepak po raz pierwszy zastanawiał się jaki system odchwaszczania wybrać. Postanowił przetestować oba, zarówno doglebowy jak i odchwaszczanie powschodowe.

W systemie odchwaszczania doglebowym na plantacji rzepaku zastosował herbicydy: Baristo 500 SC (napropamid), Mezzo Super 500 SC (metazachlor), Boa 360 CS (chlomazon).

Na swoim polu sprawdza także technologię odchwaszczania w zabiegach powschodowych. W fazie 4-liści rzepaku zastosował herbicydy: Major 300 SL (chlopyralid), Zorro 300 SL (pikloram), Mezzo 500 SC (metazachlor) oraz Jenot 100 EC (chizalofop-P- etylowy).

>>>Rzepak ozimy po raz pierwszy odc. 1

 

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.